Challange Barcelona - Csomor Erika 2., Kis Gyula 10. Hír

Erdélyi Nándor
2011/10/03
Remeklő magyarok a katalán főváros hosszútávú triatlonján!

A hétvégén rendezték meg a Barcelona Challange elnevezésű klasszikus Ironman távú viadalt, ahol a profik között három magyar nevével is találkozhattunk. A nőknél Csomor Erika (Budaörsi TK) fantasztikus összidővel: 9:18:37-el végzett a második helyen, kevesebb mint négy perc hátránnyal a győztes ausztrál Michelle Mithcelltől. A férfiaknál Kis Gyula (ELTE-BEAC Polythlon) szélsebes maratoni futásának köszönhetően a 10. helyen ért célba, itt a győztes: a spanyol Clemente Alonso Mackernan lett 8:15:25-ös idővel.

Kis Gyula így írt a versenyről:
„…minden úgy történt, ahogy előzetesen elterveztem. Úszáson nagy hullámok voltak, elég sokat kivett belőlem. Emiatt a bringa elején is eléggé lassan haladtam, de ez is a taktika része volt, ahogy azt a blogbejegyzésemben leírtam tegnap...() A bringáról 26.-nak szálltam le. Gyorsat depóztam, és go! A futás nagyon jól indult, és igazából utána sem haltam be. Voltak holtpontok, de egy teljesen egyenletes sebességet tudtam tartani, minek eredményeképpen 16 helyet hoztam a zárószámban! 3:02-es maraton, amihez hozzá kell tenni, hogy nagyon erős szél fújt végig a pályán. Így végül 10. helyen értem célba 8:41:37-es idővel!! Ami egyéni csúcs! Nagyon örülök, és elégedett vagyok…”

Harsányi Zsuzsa (Vasemberek TK) 13. hely, összidő: 10:36:20!