Erdélyi Zsófia 5. a hustoni maratonon olimpiai kvalifikációs idővel Hír

2012/01/16
A közel 2.500 fős maratoni mezőnyben, a 34. helyen ért célba a magyar lány!

Erdélyi Zsófia legutóbb a Las Vegas-i maratonon tette le névjegyét a nemzetközi mezőnyben, hiszen fiatal kora és országúti versenyzőként ismeretlensége ellenére megnyerte a versenyt. Azonban legnagyobb célja, az olimpiai kvalifikáció akkor még nem sikerült. Ma a hustoni maratonon az abszolút 5. és korosztályos 1. helyével, valamint kiváló 2:36:56 idejével azonban megszerezte az olimpiai kvalifikációt! A férfi versenyben hármas etióp győzelem született , a győzelmet Tariku Jufar szerezte meg (2:06:51). A legendás Samuel Kosgei a 7. helyen futott célba. A női versenyben az etióp Alemitu Abera győzött (2:23:14) az ausztrál Benita Willis előtt (2:28:24). Zsófi hihetetlen magabiztossággal versenyzett, a verseny , ami érett és tudatos versenyzésre vall, ráadásul taktikailag sok szabad teret hagy számára. A verseny egyben az amerikai válogatott olimpiai kvalifikációs futása volt, itt dőlt el kik képviselik az USA-t a londoni olimpián. A verseny honlapja és az amerikai olimpiai szövetség szerint a legjobbak: Jose Munoz, Brian Nelson, Matthew Mccurdy illetve Zsófia Erdélyi, Nuta Olaru, Shawna Mcclain. Zsófi jelenleg US TROJAN egyetemi csapat színeiben versenyez, de az olimpián magyar színekben indulhat. Nemcsak maraton, hanem félmaraton és rövidebb távok is szerepeltek a programban, ahol összesen több, mint tízezer futó állt rajthoz. Forrás: www.terepsport.hu Fotó: Erdélyi Zsófia, Huston Maraton