Magyar ezüst a szlovákiai Spartan Race-n

terepsport.hu
2013/05/21
Magyar ezüstérem az extrém akadályfutás első Európai kupafutamán Szlovákiában

A magyar X2S Speedcross csapat hatalmas csatában 500 csapat között ezüstérmet szerzett a sportág egyik legnehezebb pályáján a Magas-Tátra lejtőin.

Az extrém akadályfutás nem új sportág, de az elmúlt években rohamosan nő a népszerűsége, hiszen a terepfutás amúgy is izgalmas és látványos elemeit nehezítik a mesterséges és természetes akadályokkal – vizes árok, sártenger, szögesdrótakadály, tűzugrás, falmászás, kötélakadály....

X2S TEAM, Spartan Race

A futamok között is a „Spartan Race” elnevezésű nemzetközi sorozat a legismertebb és talán a legszínesebb. A magyar X2S Haibike TEAM válogatott versenyzői meghívást kaptak a Szlovák kupafutamra, ahol 2500 fős, erős nemzetközi mezőnyben álltak a rajtvonalhoz.

A pálya nehéz volt, az ellenfelek között több élvonalbeli szlovák, cseh, lengyel és német sportoló is rajthoz állt. A magyar csapat remek összmunkával és taktikai érzékkel vette az a akadályokat, a legnehezebb terepen is messze a legjobbak között teljesítve. Összesítésben a X2S Speedcross három tagjai is az első 20 között ért célba, amely csak egyetlen csapatnak sikerült.

A mezőnyben több magyar is teljesítette a futamot, közöttük hölgyek is (összesen 353 nő ért célba).

3. Crossfit Nitra (SVK) 2: 22:53

A magyar X2S Speedcross csapat nyerte az idei magyar bajnoki futamot is, a Fighter's Run-t, április végén. Ott a csapatkapitány Mester Bálint egyéniben is megszerezte a győzelmet, csapattársa Poór Brigitta pedig a női aranyérmet.

A kivételes sportemberekkel a hétvégén a Nógrád megyei Bánkon, a X2S Gyermeknapi Terepfesztivál keretében lehet találkozni, ahol kipróbálható az a sportág, a tereptriatlon, amely őket is - és többek között Száraz Dénes színészt is - a legjobbak közé segíti.

A Spartan Race versenysorozat a nyár végén Budapesten is egy fantasztikus futammal jelentkezik, már most lehet rá készülni!