A legtöbb feszültség a hátban halmozódik fel, mégpedig a lapockák felett és között. Ez is az egyik oka annak, hogy olyan sokan panaszkodnak hátfájásra. A masszázs segítségével azonban a stressz okozta görcsök csökkenthetők.
Lazít és szépít
Masszázs hatására a bőrben vérbőség keletkezik, javul a sejtek anyagcseréje. Élénkül a vér- és nyirokkeringés, ami elősegíti a különféle kötőszöveti lerakódások felszívódását, így csökken a lerakódó zsír mennyisége. A masszázs hozzájárul a bőr természetes rugalmasságának megőrzéséhez is, ugyanis a simító és dörzsölő fogások hatására meggyorsul az elhalt hámsejtek leválása, és fokozódik a mélyebben fekvő fiatalabb sejtek növekedése. Csökkenti az izomtónust, ezáltal nő az izmok rugalmassága és teljesítőképessége. A masszázs azonban nem csak fizikai értelemben fejt ki jótékony hatást, javítja a lelkiállapotot is. Serkenti az életenergia áramlását, alkalmazásával az emberek újra egyesülhetnek legbensőbb énükkel.
Kell a hangulat
A masszázs helyszínéül szolgáló környezet nagyban hozzájárulhat a tökéletes ellazuláshoz, ezért oda kell figyelni a megfelelő környezet kialakításához. A szoba hőmérséklete legyen kellőképpen meleg, huzattól mentes. Mivel a testhőmérséklet a masszázs közben rendszerint csökken, jó, ha van kéznél törülköző vagy takaró. A világítás legyen nyugtató hatású, a lámpa semmiképpen se világítson a partner arcába. Gyertyákkal, füstölővel vagy illóolajos párologtatóval kellemes illatot és bensőséges hangulatot teremthet.
Mivel a legtöbb háztartásban nincs állítható magasságú masszázsasztal, más megoldást kell keresnünk. A padló vagy az ágy éppen megteszi - ha a padlót választja, párnázza ki! Az ágyat ne felejtse el régi törülközőkkel, lepedővel letakarni, nehogy a masszázsolaj foltot hagyjon rajta. Végül tegyen kellemes, lágy zenét a lejátszóba - ez segíti az ellazulást, megteremti a légkört a hatékony masszázshoz.
A masszázs az egyik legősibb és legkellemesebb módszer betegségek megelőzésére és gyógyításra. Szinte nincs olyan kultúrkör, ahol valamilyen formában meg ne honosodott volna. Ám a lényeg mindegyiknél ugyanaz: a különböző testrészek gyúró, simogató, nyomkodó kezelésével enyhítik, szüntetik meg a fájdalmakat.
A svéd masszázs a ma leginkább elterjedt technika, amelyet a 19. század elején a svéd Per Henrik Ling (1776-1839) dolgozott ki kínai, egyiptomi, görög és római technikák összegyúrásából.
A sportmasszázs szerepe óriási a sérülések utáni rehabilitációban, de bárki igénybe veheti a mozgékonyság növelésére, az izmok fellazítására. Testedzés után oldja az izomfeszülést, és megkímél az izomláztól.
A shiatsu masszázs japán eredetű pontnyomásos masszázs, amely növeli a test éltető energiáját. Célja a belső egyensúly, a harmónia megteremtése.
A kőterápia során felhevített és a rendkívül hideg köveket helyeznek a test különböző pontjaira, így javítja az energiaáramlást, serkenti a méreganyagok távozását. Kifejezetten szépíti a bőrt.
Az ülő masszázs előnye, hogy bárhol, bármikor alkalmazható. Nem kell hozzá sem levetkőzni, sem lefeküdni. Akár munkahelyen is végezhető.
A talpmasszázs a reflexológián alapul, vagyis azon, hogy a testszervek és a bőrfelület meghatározott pontjai között kapcsolat áll fenn. Frissít, erősíti az immunrendszert és a szervezet öngyógyító mechanizmusát.
Forrás: Fittésg.hu