Buruczki Szilárd győzőtt a Zsiráfok.hu Kupán Hír

vuelta
2009/09/08
Gyönyörű időben és a péntek éjszakai eső következtében ideális talajú pályán zajlott az idei utolsó olimpiai cross magyar kupa futam. Az elit férfiak között a győzelmet - egy pillanatara sem kiengedve a kezéből az irányítást - Buruczki Szilárd szerezte meg.
Elsőre valószínűleg meglepő, de a péntek éjszakai hatalmas eső jót tett a pilisborosjenői pályának. A por szinte teljesen eltűnt, viszont a megsokasodó, hatalmas pocsolyák nem okoztak gondot versenyzőknek. Sőt, a veszélyes lejtős szakaszokon is jobban, biztonságosabban lehetett kezelni a kerékpárt, mint pár nappal korábban a nagy porban. Összesen közel 200-an neveztek a futamokra. A délelőtt a gyerek-, a rövid- és a középtávú futamokkal telt, és délután 2 órakor indultak, a felnőtt és az U23 kategória elit versenyzői. A profik között már az első körökben érezni lehetett, hogy Parti Andrisnak komoly nehézségeket fog okozni Buruczki Szilárd. Szilárd a negyedik kör kivételével minden körében jobb volt Andrisnál, így a végére meggyőző, 2:45 perc előnnyel ékezett a célba. Mögöttük a még csak U23-as korú Juhász Zsolt végzett a 3. helyen, hat és félperc hátránnyal. A hölgyeknél Dósa Eszter 1 perccel érkezett a célba Módos Gabriella, és a dobogó harmadik fokára felálló Vajda Márta előtt.   A pálya útvonala érintette a környék legszebb turista látványosságait, például a Teve-sziklát és az Egri várat(természetesen nem az eredeti Egri várral van szó, hanem a  Egri Csillagok  című film forgatása miatt felhúzott rekonstrukcióról- a szerk.) is - amint azt a fotóalbumban megtekinthetitek. A díjátadón nem csak a Zsiráfok.hu Kupa hanem az ez évi Magyar Kupasorozat helyezettjeinek is átadták a díjakat - Takács Dániel a Zsiráfok.hu, Sipiczki Róbert pedig az MMTBSzSz nevében. Részletes eredményekért kattints ide!