A városházán tartott tájékoztatón Szarvas Mátyás kiemelte: három szervezet, az ÁNTSZ megyei intézete, a Körösök Völgye Turista Egyesület és az Erzsébethelyi Általános Iskola közös vállalkozásában valósult meg a megyefutás, amelynek hét napja alatt több mint ötezren csatlakoztak hozzá. Segítői közül Latorcai László 120, Prohászka Zsolt 70, Zahorán Ádám 40 km-t futott együtt az iskolaigazgatóval.
- A Békés megyei kerékpáros körtúra útvonalán futottam és csodálatos tájakon haladtam át. A fiataloknak is ajánlom, hogy inkább friss levegőt szívjanak, mint füves cigit - hangsúlyozta Szarvas Mátyás, aki jövőre újabb vállalkozásokra készül.
Monspart Sarolta, az Országos Egészségfejesztési Központ főmunkatársa, egykori tájfutó világbajnok elmondta: „Aranyos örült megszállottakra van szükség, hogy előrelépjünk”.
Mátyásnak nem ez volt az első figyelemfelkeltő futása:
Minden éveben újabb célokat tűz ki maga elé. A próbák az évek során egyre nehezebbek lettek, egyre jobban kitolva saját teljesítőképességének határát. 2004-ben Szarvas Mátyás arra vállalkozik, hogy a három leghosszabb magyarországi túraútvonalat (a Kéktúrákat) egyvégtében, futva teljesíti.
Így vélekedett terveiről:
"Sokan tartják rólam – s nem járnak messze az igazságtól: az életem csupa kihívás.
Ezeket a kihívásokat leggyakrabban én keresem, mert mint embernek, pedagógusnak, sportolónak a génjeimben van: a saját, végigélt, megvalósított példa a leghitelesebb, legigazabb. Nem tiltakozom az ellen az időnként előkerülő minősítés ellen sem, amely szerint őrült vagyok és őrültségeket viszek véghez. Fontos azonban, hogy ezek a dolgok az önkifejezésen túl mindig egyfajta céllal bírnak. S éppen ez az, ami valódivá, hitelessé teszi ezeket a teljesítményeket.
Ahogyan 2002-ben Magyarország keresztülfutásának a kéken, úgy most hazánk körbefutásának is üzenete van: vegyük észre, fedezzük fel ezt a rejtelmesen szép országot, melyben élünk; bukkanjunk rá zegzugaira, pillantsunk rá természeti, tárgyi, szellemi értékeire, szépségeire, miközben óvjuk, vigyázzuk is ezeket.
S ha már hátunkon a hátizsák, máris hasznosan töltjük a szabadidőnket, egészségesen élünk, gondolkodunk, és egyúttal távolodunk káros, ártó szenvedélyeinktől.
Ennyi s nem több e két és fél ezer kilométeres futás lényege. S hogy mire való akkor eme óriási teljesítmény? Nos arra, hogy mindezekre felhívjam a figyelmet.
Ez az ÉN CÉLOM."
Forrás: