Ahol a kónusz sem elég Hír

Kuttor Csaba
2011/05/25

Azért csak írok pár sort legújabb élményemről, bár a Facebook-on pár sorban már ecseteltem az elmúlt hétvégét. Főleg, hogy némi átállási problémával küszködve így legalább hatékonyan telik a hajnali 3óra… Szóval sok hülyeséget tudnak az amcsik kitalálni, de ez most nem is volt baromság. Elsőre érdekes volt a kiemelés nélküli, ABC sorrendben való 10mp-ként indulás a rajnál, de már közben rájöttem, hogy jó ez így. Nincs semmi taktika, oszd be az erődet, és told végig a versenyt. A fiúk közé beiktatott női versenyzők pedig megfelelően távol tartották egymástól a pasikat. Ez volt csak az igazi non-drafting! Úszáson Kris Gemmel előttem ment kettővel, azaz 20mp-cel. Gondoltam felúszom. Szép gondolat volt, adott még 20-at. Na mondom majd most! Kerón felérek, végtére is Houstonban perc körül plántált rám az öreg új-zélandi, no, de azóta eltelt egy hét, megfelelően átálltam. Nyomtam végig, mint süket a csengőt, nagy örömömre csak a betoncombú Kyle Leto előzött le, őt is végig láttam. Szóval volt haladás végig, meg szakadó eső. Az idő 54:40 lett. Azt hiszem nem lassú, utána lemértem a pályát, megvolt. Gemmel itt csak 40mp-et adott, csak azt nem tudom, mit szóljak a Cameron Dye 52percen belüli idejéhez? Én a 2ik 20km-en kónuszon voltam, azaz nem volt tovább áttétel, lehet, hogy nagyobb tányér kellene előre? Űridő. A srác nem egy Abele Bikila, lefutotta őt majd mindenki, de így is jó volt a nagyot futó Gemmel után a második helyre, hacsak századokkal(!) is ment jobban a szintén jónevű Fleischmann-től. Az én 6ik helyem abszolút reális. Vagy bringán kell 1-2percet faragnom, vagy futáson. Mivel most is a 3ik futóidőt futottam, gyanítom itt túl sok nincs bennem. Marad a bringa. Lagalább egy percet le kell faragnom, plusz futásban is egy felet. Azzal már dobogóesélyes lennék majd mindegyik 5150-es versenyen. A cél tehát adott. Hogy egy klasszikust idézzek: El hopp!