Ralph Naef a maraton Európa-bajnok Hír

2010/06/29
Négy évvel legutóbbi Európa-bajnoki győzelme után Ralph Naef ismét győzött a kontinensbajnokságon a maratoni hosszú távon
Négy évvel legutóbbi Európa-bajnoki győzelme után Ralph Naef ismét győzött a kontinensbajnokságon a maratoni hosszú távon, az olasz Mirko Celestino, valamint meridás csapat- és honfitársa, a svájci – közelmúltban Szilvásváradon is győzelmet szerző – Andreas Kugler előtt.

80829-100627_europeans-mx_01.JPG

Az olaszországi, montebellunai viadalon a nők között Gunn-Rita Dahle Flesja másodikként zárt a legfőbb esélyes, Esther Süss mögött. A norvég hölgy második helyével megmutatta, hogy – szülése után – visszatérőben van stabil dobogós formája. Ralph Naef győzelmével, Gunn-Rita Dahle Flesja ezüstjével és Andreas Kugler bronzérmével a Multivan Merida Biking Team komplett éremgyűjteménnyel térhetett haza a 2010-es maraton Európa-bajnokságról. A német gárda bizonyította, hogy a világ legerősebb csapata nem csak az olimpiai távon, hanem maraton kategóriában is.

Eredmények:
Európa-bajnokság 2010 – maraton, férfiak: 1. Ralph Näf (svájci), 4:59:05 2. Mirko Celestino (olasz), 5:01:45 3. Andreas Kugler (svájci), 5:02:26
Európa-bajnokság 2010 – maraton, nők: 1. Esther Süss (svájci), 4:53:17 2. Gunn-Rita Dahle Flesjaa (norvég), 4:54:24 3. Pia Sundstedt (finn), 4:55:24 Fotók: Bettina Ravanelli