Ezért volt jó a forró Bükk Maraton...

2013/08/06
Mozgásvilág.hu Evolúciós díj, izzasztó hőség és válaszok, hogy miért is érte meg aszalódni

Az 1136 nevezőből 1024 rajtolt el. A Felsőtárkány melletti esemény alkalmával a szervező Nagy SE a vasárnapi verseny kiegészítő-rendezvényeként, szombaton 5 és 13 kilométeren az Egeres-völgy Terepfutást, valamint az utánpótlás-korúaknak Titán-kupa kerékpárversenyt iktatta programba.

A Mozgásvilág.hu Evolúciós különdíjat azok a versenyzők kapták, akik a tavalyi eredményükhöz képest a legnagyobb javulást tudták felmutatni.

A Mozgásvilág.hu Evolúciós díj nyertesei:

Takács Gábor (rövid táv) - 44,5 %-os javulás 2012-höz képest.
Tarlós Zsolt (közép táv) 42%-os javulás 2012-höz képest.

Evolúciós nyertes - Takács Gábor

Takács Gáborral beszélgettünk:
Nagyon jó érzés volt, hogy én nyertem ezt a díjat. Idén nagyon rámentem a szezonra, sokat edzettem, Dunán is második lettem, tavaly meg nagyon nem jött össze.

Milyen volt a pálya, hogyan élted meg a versenyt?
Amit nem szeretek, azok a homokos emelkedők, melyek nagyon megvezették a gumit.

Bírtad a meleget a port?
Hát ilyen melegben? Mit lehet várni? Szilvás után, ahol 6 fokban úsztunk, ezután ez felüdülés volt.

A kettőből kellene egy versenyt összerakni nem?
Inkább ez. Inkább ez a meleg! Az idő az jó volt, a pálya jó poros, de hát Szegeden mi nincs ezek közül? Onnan jöttem, ez feküdt nekem. Ami nagyon tetszett azok a lejtők, azok a jó nyomvályúsak.

Szegeden hol készültél a lejtőzésre?
Sehol. Csak a bátorság. Nagyon bevállalós vagyok, most bejött. Pedig fáradt voltam, a 24 óráson is indultunk.

és akkor a kérdés, amire sokan keresik a választ...

Miért jó a forró BükkMaratonon indulni?

1. Ha megfagytál a Szilvásvárad maratonon, itt végre kiolvadhatsz.
2. A napkrémtől finom illata van a mezőnynek.
3. Bemelegítésre nincs szükség.
4. Jobban esik a végén a hűtött sör.
5. Ha megfagytál a Szilvásvárad maratonon, itt végre kiolvadhatsz.
6. Biztos nem lesz saras a bringád.
7. Biztosan nem fogsz eléhezni... előbb halsz szomjan.
8. A strandon mindenki tudni fogja, hogy bringás vagy.
9. Lengén öltöznek a lányok.
10. Ha megfagytál a Szilvásvárad maratonon, itt végre kiolvadhatsz.
... további ötletek?

A Bükk Maratonon a férfiak hosszú távját az országúti időfutambajnok Fejes Gábor (Agria KTK, ideje 03:58:52) nyerte, megelőzve a hazai maratonok két menőjét, a mindössze 9 másodperccel később, másodikként célba érő Blazsó Mártont (VKE-Nelson) és a szám tavalyi bajnokát, a bükki maraton előző győztesét, az ezúttal mintegy 20 perc hátránnyal befutó Buruczki Szilárdot (Merida Kőbánya TC, 04:20:38).

A női középtávon papírforma-győzelemmel zárt a regnáló többszörös bajnok, Top Maraton összetett-győztes Dósa Eszter (Vitalitas SE Scott – Nutrixxion, 02:56:00), megelőzve a Trek SE kerekesét, Orosz Anitát (03:07:33) és a harmadikként célba érő Poór Brigittát (X2S Haibike Team, 03:10:05).

A XIII. Bükk Maraton abszolút győztesei: Zöld Éva és Somlai András (Berguson Kellys Team, rövidtáv), Dósa Eszter (Vitalitas SE Scott – Nutrixxion) és Bacsek Zoltán (Prosit Cycling, középtáv), Fejes Gábor (Agria KTK, hosszú táv).

A XIII. Bükk Maraton felnőtt győztesei: Mészáros Diána és Somlai András (Berguson Kellys Team, rövidtáv), Dósa Eszter (Vitalitas SE Scott – Nutrixxion) és Naszódi Zsolt (Trek SE, középtáv), Fejes Gábor (Agria KTK, hosszú táv).