2012/11/05
A Magyar Hegyi -És Terepfutó Szövetség megválasztotta az idei legjobbakat.

Az idei évben a Hölgyeknél Merényi Tímea, míg az Uraknál a tavalyi évhez hasonlóan Kovács Ádám lett a legjobb.

Timi valósággal berobbant a magyar hegyifutásba.

Az az igen előkelő 26. helyet szerezte meg, Magyar bajnoki ezüstérmes lett az egri Ob-n valamint a Hosszú távú Ob-t is megnyerte Piliscsabán. Ugyan nem hegyifutás, de élete első maratoniján egyből magyar bajnoki címet is szerzett. Bízunk benne, hogy jövőre minél több hegyifutóversenyen fogja képviselni a hazánkat.

Férfiaknál sem volt kérdés Ádám sikere.

Az Olasz Vb-n 24. lett a rendkívül erős mezőnyben, míg a Hosszútávú Vb-n rá 1 hétre - Jungfrau marathon - 12. helyen érkezett a célba.  3 napos hegyifutó versenyen a dobogó harmadik fokára állhatott, míg a szakág GrandPrix versenyein is jól szerepelt. Az 5 versenyből csak háromra tudott elmenni, de így is 8. az összetettben, ami szintén kiemelkedőnek mondható, hiszen ott van a közvetlen elitfutók között.