2008/11/24
A T-Mobile Top Maraton sorozat szervezői és a Magyar Mountain Bike Szakági Szövetség az elmúlt esztendőkhöz hasonlóan idén is közösen rendezték az évzáró gálát, melyen az összetett legjobbakat díjazták.

A november 22-én (szombaton) megrendezett Mountainbike Bál méltó befejezése volt a 2008-as évi parádés kerékpáros rendezvénysorozatnak.

Buruczki és Simon két sorozatban is a legjobb volt

A Top- és a Magyar Kupasorozat legeredményesebbjei ünneplésére szervezett, mintegy 450 fős eseményen a versenyzők, szervezők, szövetségi vezetők és támogatók mellett megjelent a pekingi olimpikon, 23. helyezett Parti András is, aki ötkarikás kötelezettsége mellett idén nem a sorozatokra helyezte a fő hangsúlyt, bár a teljesített futamok alkalmával győzelemmel zárt, mely ranglista ezüstöt is eredményezett számára. Simon Emese 2006 és 2007 után zsinórban harmadszor állhatott a Top- és a Magyar Kupa -dobogó tetejére; Buruczki Szilárd olimpiai távolmaradását szintén mindkét sorozatban aratott győzelmével kompenzálta.

A – sorrendben – Szilvásvárad-, a Duna-, a Bükk- és a Mátra Maraton főszervezői 2005-ben keltették életre a Top Maraton sorozatot (2006-tól T-Mobile Top Maraton sorozat), melynek idei állomásain közel 1500 nevezővel rekordjelentkezés született. A versenyek kísérőrendezvényein, többek közt – az idén újdonságként jelentkező – T-Mobile Természetjáró Túrán illetve a – gyermekek kedvencévé avanzsálódott – BringaSuli n, összességében minden korosztály megtalálhatta a magának legmegfelelőbb programot.

A T-Mobile Top Maraton sorozat 4 állomás utáni összetett eredményei alapján három táv – rövid 16, közép 11, hosszú 3 (csak férfiaknak) –, összesen 30 kategória legjobbjai, míg a Magyar Kupában 5 szakág férfi-női kerekesei lettek díjazva. Az egyes Top-állomások a Maraton Magyar Kupasorozat egy-egy fordulói is voltak egyben. A Magyar Kupában a szövetség szintén több futam alapján hírdette a tabellát, a szervezet az Olimpiai Cross, a Maraton, a Triál, a Four Cross és a Downhill szakág felnőtt és korosztályos legjobbjait rangsorolta.

A T-Mobile Top Maraton sorozat összetett győztesei 2008-ban (felnőttek)