Hegyikerékpár: Záró-futamok külföldön, itthon a triál bajnoki cím volt a tét Hír

Magyar Mountainbike Szakági Szövetség
2011/09/27
A hegyikerékpáros szezon vége közeledik ugyan, de szeptember vége felé még mindig nem teszik le a bringát a kerekesek.
Amíg Benkó Barbara az olimpiai-krossz számban a Bundesliga záró fordulóján, Liszi Attila pedig a lejtősök szlovák viadalán állt rajthoz, addig a triálosok a magyar bajnoki címekért versenyeztek.
Benkó Barbara a német Bundesliga záró futamát megelőző sprint versenyen – 2012-ben világbajnokságot is rendeznek a versenyszámban – 2. helyezést ért el . Az U23-as női világkupa-összetett második helyezettje a sprint utáni C1-es kategóriájú olimpiai-krossz versenyen 13. lett .
Liszi Attila a szlovák lejtős (DH) sorozat záró-futamán 2. helyezést ért el . A magyar kerekes ezzel a teljesítményével a szlovák DH-összetettben 2011-ben a 2. helyen zárt .
Hétvégén rendezték a hegyikerékpárosok triál szakágának országos bajnokságát a balatonfüredi Bringaparkban. Az elitek 20 és 26 colos kategóriájában egyaránt Hegedűs László (Veres Ördögök SE) végzett az élen , a juniorok 26”- os mezőnyében klubtársa, Takács Norbert lett az idei bajnok.