A kajakpóló szabályai

2005/02/19
A játéktérnek derékszögű téglalap alakúnak kell lennie, amennyiben lehetséges 3:2 hosszúság: szélesség aránnyal. A vízmélységnek minimum 90 cm-nek kell lennie a pálya teljes területén. Minden csapat 8 játékosból állhat, de egyidejűleg csak 5 játékos tartózkodhat a pályán. Minden játékosnak kötelező sisakot illetve számmal ellátott mellényt kell viselnie a játék alatt. A játékidő 2x10 perc (de min. 2x7 perc), 3 perc (de min. 1 perc) félidei szünettel. A mérkőzés nyertese a több gólt elérő csapat. A kapu 1 méter magas és 1.5 méter széles keretből áll 2 méter magasan a vízfelszíntől. Magyarországon jelenleg Budapesten és Oroszlányon található a két legnagyobb létszámú bázis. Forrás: www.mkksz.hu