XVI. Ironman Nagyatádon Hír

2006/08/29
Minden idők legnagyobb mezőnye állt rajthoz augusztus 26-án (szombaton) a 16. HOSSZÚTÁVÚ TRIATLON ORSZÁGOS BAJNOKSÁGON. Az Ironman táv (3.8 km úszás – 180 km kerékpár – 42.195 km futás) magyarországi fellegvárában, a Somogy megyei Nagyatádon. A szervezők ezúttal is mindent megtettek, hogy a 253 egyéni indulónak és a 92 váltó valamennyi tagjának biztosítsák a “nagy álom” megvalósításához a feltételeket. 6 óra 50 perckor – szokatlanul nagy ködben – elrajtolt az OB egyéni versenyzőiből álló mezőnye. A víz hőfoka az előzetes számításoknak megfelelően végül nem ment 24 celsius fok fölé, így a neoprén használatát az utóbbi évekhez hasonlóan idén is engedélyezte a versenyrendezőség.

Az abszolút bajnok Major József lett, aki ráadásul 8:22:26 másodperces időeredményével átadta a múltnak az eddigi pályacsúcsot is. A győri Széchenyi SE versenyzője végig fantasztikusan versenyezve, a futó pályacsúcsot is megdöntve szakította át a célszalagot. Dr. Harsányi Zsuzsanna rajt-cél győzelmet aratva nyerte meg a 2006-os Hosszútávú OB-t 9:44:49-es idővel. Az immár hatszoros magyar bajnoknő végig magabiztosan versenyezve, hatalmas fölénnyel utasította maga mögé a teljes női mezőnyt. Eredeti forrás: www.ironman.hu