Nemcsak a távolságot, a rossz időt is legyőzték! Hír

2006/10/30
A hajnaltól folyamatosan szakadó eső sem tudta eltántorítani azt a közel háromezer-nyolcszáz lányt, hölgyet, nőt, anyukát és nagymamát, akik úgy döntöttek, rossz idő ide vagy oda, ők bizony rajthoz állnak a 11. Coca-Cola Női Futógálán, a Margitszigeten.

Jól döntöttek, hiszen a rajt közeledtével az eső is elállt, és a 10 kilométeres táv befutóit már verőfényes napsütés fogadta a Margitszigeti Atlétikai Centrumban. A klasszikus tízest a verseny történetében immár hatodik alkalommal, a két héttel korábban országos maratoni csúcsot (2:26:43) futó Kálovics Anikó nyerte (32:48) rajt-cél győzelemmel. Másodikként az UTE atlétája, Teveli Petra érkezett a célba. A dobogó harmadik fokára a szintén UTE-s Kis Zsanett állhatott fel. Elsőként a 3,6 kilométeres kistáv résztvevői gyülekeztek a versenyközpontban. Az elsősorban diákokból, iskolásokból álló mezőny a Coca-Cola Testébresztő Nagykövetei, a Katus fivérek segítségével hangolódott a futásra. A 10 perces bemelegítő show végére az időjárás is megenyhült a több ezer mozogni vágyó hölgy láttán, és a rajtnál már a felhők mögül egyre gyakrabban előbukkanó napsütés fogadta a futókat a Nemzeti Sporthivatal "Mozdulj, Magyarország!" akciójához tartozó eseményen. Már csaknem az összes induló beért a célba, amikor a gyaloglás résztvevőit szólította a rajthoz Péter Attila, a BSI eseményeinek szpíkere. A kisgyermekes anyukák mellett az idősebb korosztály képviselői, a nagymamák is szép számban teljesítették a 3 kilométeres távot a Margitszigeten. A déli harangszóval a sétát újra a futás váltotta fel. A klasszikus tízes rajtpisztolyát az aerobik világbajnok Katus Attila közreműködésével Pogány Éda, a Coca-Cola Magyarország Kft. képviselője húzta meg, aki ezután beállt a több perce rajtoló mezőnybe, és maga is teljesítette a távot. A profik versenyét a papírforma szerint a Cover Mapei kiváló atlétája, Kálovics Anikó nyerte meg nagy fölénnyel. A maratoni táv újdonsült országos csúcstartója ezzel zsinórban az ötödik, a verseny történetében pedig a hatodik győzelmét ünnepelhette: �Nagyon szeretek ezen a versenyen futni, és örülök, hogy hatodik alkalommal is sikerült győznöm. Most jól ment a futás, kicsit jobbat akartam, de a rakparton nagy volt a szembeszél. Hatodszor futom ezt a versenyt, emlékeim szerint volt már hidegebb, meg végig eső, de ekkora szélre nem emlékszem. 32:30-on belül terveztem az időmet, a magyar pályacsúcsomat nem láttam realitásnak megdönteni, és kicsit a tervből is kicsúsztam, de nehéz egyedül futni. Ám két héttel az első maratonim után és felkészítő edzésnek a mezei szezon előtt nagyon jó volt!" mondta Zsódér Zsolt tanítványa és jegyese, aki az eredményhirdetés utáni sorsoláson is segédkezett. Az olasz klub bajnoknője a jövőben külföldi utcai futóversenyeken indul, majd mezőn készül fel az év utolsó nagy versenyére, a decemberi mezei Európa-bajnokságra. A második helyen az UTE atlétanője, Teveli Petra érkezett a célba. "Kemény verseny volt, fáradt is voltam a hét elején befejeződött Bécs-Budapest Szupermaraton miatt, ahol csapatban indultam. Nehéz volt egyedül küzdeni a széllel, próbáltam tartani a második helyet, ami sikerült. Az időm nem lett valami szuper, de ez nem is volt lényeges. Reménykedtem egy dobogós helyben, azt nem tudtam, hogy kik lesznek az ellenfelek. Kálovics Anikóról tudtam, hogy előttem végez, de próbáltam a lehető legjobbat elérni, a mögöttem futó előtt igyekeztem tartani a távolságot, ami sikerült is!" - számolt be Petra, akit csapattársa, Kis Zsanett követett a célban. A 10 km párban versenyszámot az ORTRI-Chiquita elnevezésű Kostyál Ágnes, Balogh Barbara duó nyerte jelentős fölénnyel. Csaknem 80 perccel a rajpisztoly eldördülése után mindenki célba ért. A BSI idei utolsó budapesti futóeseményén a szebbik nem megmutatta, hogy a XXI. század kihívásainak megfelelve a család, a gyermeknevelés, a háztartás, a munka vagy az iskola mellett az aktív kikapcsolódás is meghatározó eleme életüknek. A BSI következő, szenzációs szezonzáró eseménye a 3. Balaton Maraton és Félmaraton Siófokon, november 18-19-én. 11. Coca-Cola Női Futógála Eredmények. 10 km 1. Kálovics Anikó (Cover-Mapei) 32:48 2. Teveli Petra (UTE) 36:02 3. Kis Zsanett (UTE) 36:19 4. Márkfy Anna (Vasas-Humansoft) 37:21 5. Takács Andrea (Vasas-Humansoft) 38:33 6. Kostyál Ágnes (ORTRI) 38:48 10 km párban (5,7+4,3 km) 1. ORTRI-Chiquita (Kostyál Ágnes, Balogh Barbara) 37:56 2. Spontán Team (Tengerdi Zita, Gazda Ildikó) 42:31 3. Győri Me-Nők (Ugray Éva, Nemes Alexandra) 42:31 Patócs Renáta PR munkatárs BSI Sportmarketing Fuss Velünk!