Vértes terepmaraton útvonala Túra

A Vértes terepmaraton útvonala Túra hossza 50 Km. Az útvonal szintemelkedése 1106 m, szintideje 8 Óra, nehézsége Nehéz. Az útvonal Magyarország területén található.

A 2014-es INOV 8 Vértes Terepmaraton, Szár községben, a vértes lábánál, Budapesttől 50km-re került megrendezésre.

Az indulók több távon indulhattak, ki-ki saját erejéhez mérten választhatta a Minimaratont, Félmaratont, Maraton vagy az Ultramaratoni 52 km-es távot.

A versenyközpont a sportcsarnokban került kialakításra, közvetlenül a rajt/cél terület mellett.

Az útvonal javarészt erdei műutakon halad. Abszolút kiválóan futható, bár néhol csapásnyi ösvények teszik izgalmassá a haladást.

A terepviszonyokat tekintve szinte mindennel találkozunk.

A településhez közeli részek homokos-löszös talaja után, sziklás kaptatókon, csodás kis erdei utakon, szurdokvölgyekben futhatunk.

A teljes szintkülönbség a leghosszabb távon 1200 m körül alakul.

A legnagyobb emelkedők a verseny első felében, kétharmadában, vannak, 40-től csak be kell gurulnunk a célba.

A leghosszabb távhoz 8 óra szintidőt szabtak a rendezők. Ez úgy gondolom, átlagos esetekben bőven elég kell hogy legyen. Átlagos esetekben.

A verseny közben sokat hallottam az előző évben is indulóktól az akkori viszonyokról.

2013 márciusa mély nyomot hagyott a rendezőség, és a versenyzők lelkében is.

Latyak, hideg, sár és embertelen körülmények. Lehetetlen volt megúszni száraz bőrrel.

A 8 órás szintidő teljesen átlagos volt a teljesítők között. Megjegyzem az idén 4:00:32-vel nyerték a verseny ultratávját.

Egy szó mint száz, mindenkinek bátran ajánlom ezt a versenyt, és a terepfutás.hu bármelyik versenyét.