Menü

2010.07.05.     Hozzászólás 0

Chavanel nyerte a Tour második szakaszát

A 97. Tour de France hétfői, esővel és bukásokkal színesített izgalmas 2. szakaszát a francia Sylvain Chavanel nyerte meg.

A francia Sylvain Chavanel nyerte meg a 97. Tour de France országúti kerékpáros körverseny mai, esővel és újabb bukásokkal tűzdelt második szakaszát. Teljesítményével összetettben is élre állt.

Chavanel először 2008-ban aratott részsikert a Touron, a  mostani volt a második győzelme. Az eső sok versenyzőnek megnehezítette a hegyeken  átívelő, nehéz etapot, és az egyik tömegbalesetben komolyan megsérült a  tavalyi második helyezett luxemburgi Andy Schleck. A Saxo Bank 25  esztendős bringása a televíziós felvételek tanúsága szerint vérző karral  is folytatni tudta a versenyt, miután megkapta dán csapattársa, Matti  Breschel kerékpárját.

Az első szakasszal ellentétben most a címvédő spanyol Alberto Contador, és a hétszeres győztes amerikai Lance Armstrong megúszta a balesetet, előbbi a hetedik, utóbbi az ötödik összetettben.