Menü

2005.03.19.     Hozzászólás 0

Veszélyben a Kovács, Janics duó!

Veszélybe került a Janics Natasa és Kovács Katalin duó is, mivel a Nemzetközi Kajak-kenu Szövetség (ICF) módosította a világbajnoki programot. A javaslatot Vaskúti István, a síkvízi bizottság elnöke terjesztette elő az ICF-nél. A jövőben új időrend szerint bonyolítják le az egyes számok döntőit.

Az A-döntőket az 1000 méteres futamoknál hét-, az 500 és a 200 méteres finálék ötpercenként startolnak. Eredményhirdetés csak ezek után következik. A program módosítása előnyös a televíziós közvetítés szempontjából, továbbá több versenyzőnek ad lehetőséget. A szűk időrend miatt, ellehetetlenedett az egyesben induló versenyző szereplése a párosban is. Például ha Natasa vagy Katalin közül kerül ki az egyes győztese, majd párosban is diadalmaskodnak, azzal valamelyik sportolónak néhány perces eltéréssel kétszer kellene a maximumot kihoznia magából. Mindenki számára érthető, hogy ennyi idő nem elegendő a regenerálódáshoz. Angyal Zoltán szövetségi kapitány szerint, az lehet az egyik megoldás, hogy az egyes szám győztesét kiveszik a (győztes) párosból, és a válogatóversenyen második helyen célba ért egység egyik tagját „átültetik” a bajnok hajóba. Természetesen ez még nem végleges megoldás, az MKKSZ szakemberei roppant nehéz helyzetbe vannak, és dolgoznak a legjobb megoldáson.