Triatlon a sivatagban Hír

2010/04/29
Fiatalok az öregek nyomában, nemcsak a rajtnál, a célban is.
Az XTERRA West Bajnokságon ismét Conrad Stoltz győzött a férfiak között, ezzel újabb fityiszt mutatva a sportkritikusoknak és a versenyzőknek. A forró és száraz napon nemcsak a versenyzők, de a nézők is komoly megpróbáltatásoknak voltak kitéve Las Vegasban.A nők versenyét szoros küzdelemben Shonny Vanlandingham nyerte.

A dél-afrikai versenyző sorozatban negyedik alkalommal nyeri meg a nyugati bajnokságot, ezzel komoly leckét adva a fiatalabb korosztálynak. Igaz a verseny hihetetlenül szoros volt , az ezüstérmes Josiah Middaugh a futáson hatalmas lendülettel haladt egyre közelebb a vezető Stoltzhoz, de a kerékpáros szakaszon megszerzett előnyt – közel 3 perc – nem tudta behozni. Az amerikai versenyzőnek ez a helyezés nagyszerű jelzés a tavaly őszi műtétje óta elvégzett edzésekkel kapcsolatban.
Több versenyző is az időjárást tette „felelőssé” Stoltz győzelmében – az afrikai éghajlathoz szokott versenyző valóban előnyt élvezett a pályán.

A női győztes Vanlandigngham is nagyszerű kerékpározással szerzett előnyt a győzelemhez – úszás után még 5 perc hátrányban volt az élbollyal szemben. Szerencséjére a montis múlt mellett egyre komolyabb terepfutó eredményei is vannak, így az előny megtartása nem is volt számára igazán nehéz. McQuaid a sportág 3-szoros világbajnoka is megemlítette az időjárást – kanadai lévén nem is igazán érezte elemében magát. A versenyen 12 országból közel 300 versenyző indult és teljesítette az 1500 m úszást, 26 km MTB-t és a 9 km futást.

PRO Férfi Pl Name Age Hometown Time Pts 1 Conrad Stoltz 36 Stellenbosch, South Africa 2:06:47 100 2 Josiah Middaugh 31 Vail, Colorado 2:07:26 90 3 Brian Smith 34 Gunnison, Colorado 2:10:01 82 4 Seth Wealing 31 Boulder, Colorado 2:14:14 75 5 Nicolas Lebrun 36 Digne, France 2:15:53 69 6 Cody Waite 31 Lakewood, Colorado 2:16:50 63
PRO Nő Pl Name Age Hometown Time Pts 1 Shonny Vanlandingham 40 Durango, Colorado 2:24:14 100 2 Melanie McQuaid 36 Victoria, B.C., Canada 2:28:21 90 3 Lesley Paterson 29 Sterling, Scotland (San Diego) 2:30:04 82 4 Christine Jeffrey 37 Guelph, Ontario, Canada 2:33:50 75 5 Rosemarie Gerspacher 33 Calgary, Alberta, Canada 2:34:55 69 6 Renata Bucher 32 Lucerne, Switzerland 2:37:05 63