Csaba az Alpok királya Hír

2010/07/29
Úszás 15 fokos vízben utána kerékpározásra alkalmatlan pályán bringacipelés, majd egy "laza" terepfutás
Sipiczki Csaba győzelme az Alpokban – King of the Mountain, Poór Brigitta ezüstérmes
A festői szépségű osztrák Falkert See tengerszem melletti hegyek adtak otthont az osztrák tereptriatlon bajnoki sorozat „ King of the Mountain ” állomásának. Idén kettős magyar siker született, hiszen Sipiczki Csaba megnyerte a férfiak versenyét, Poór Brigitta (mindketten a X2S-KONA TEAM versenyzői) ezüstérmet szerzett a nők között.

A különleges környezet ellenére is népes mezőny a 15 fokos vízben kezdte a versenyt. 400 m úszás után Sipiczki Csaba a 6. helyen lépett partra, Poór Brigitta a nők között szorosan az első mögött. A különösen meredek pályán 3 körben teljesítették a 8 km-es távot, ami három hosszú kerékpárcipelést is jelentett, hiszen azon a szakaszon senki nem tudott kerékpározni.
Sipi a mászásokon és a cipelésen rendre az ellenfelei elé került és bár a meredek downhill lejtőn a helyiek visszaelőzték,  a futásra így is a 2. helyen indult. Mivel kiváló terepfutó, ellenfelei nem tudták tartani a tempóját és így a rövid futás ellenére is komoly előnnyel ért célba.

Brigi magabiztosan tartotta a második helyet, XTERRA Európa-bajnokként nem okozott számára meglepetést a pálya, mind a kerékpáros szakaszon, mind a terepfutásban visszaverte az üldözők támadásait, ezzel az ezüstérem mellé megszerezve az U23 győzelmet.
A két magyar versenyző év elején egy csapatban szerzett világbajnoki címet a 24 órás indoor MTB viadalon.
A hazai versenypalettán Eger-Ostoroson, Nőtincsen és Piliscsabán lehet kipróbálni az ehhez hasonló versenyeket a X2S sorozatban. A magyar sportolók idén még számos világversenyen rajthoz állnak, köztük világkupafutamokon is.

Verseny neve: King of the mountain Távok: 400m úszás – 8 km MTB – 3,5 km terepfutás Helyszín: Falkert See (1800m magasan)
Nők 1. Martina Donner 1:17:15,551 2. Poór Brigitta 1:19:05,418 3. Marita Staufer 1:21:26,883
Férfiak 1. Csaba Peter Sipiczki 1:04:49,942 2. Robert Hotter 1:06:08,888 3. Gerald Will 1:06:21,432