Afrikai magyar siker- Triatlon versenybeszámoló Hír

Kuttor Csaba
2010/06/01
Király Kristóf végig az élmezőnyben versenyzett, és végül kemény küzdelemben 2.helyen ért célba…..

A hétvége a nemzetközi triatlon versenyek jegyében telt triatlonosaink számára. Király Kristóf, akinek múlt héten adott át díjat Molnár Gyula polgármester úr, tavalyi triatlon világbajnokságon elért 3. helyezéséhez gratulálva, Afrikában versenyzett. Szintén itt állt rajtvonalhoz Dudás Eszter is. Kuttor Csaba olimpikonunk, St.Pöltenben közép távon, amatőr versenyzőink pedig Bécsben szintén közép távon csaptak össze külföldi ellenfeleikkel.

Király Kristóf, aki nehéz, több állomásból álló versenysorozatba kezdett, hogy kvalifikálja magát a 2012-es Londoni olimpiára, értékes pontokat szerzett a hétvégén Marokkóban megrendezésre kerülő mini távú Afrika kupán. Kristóf végig az élmezőnyben versenyzett, és végül kemény küzdelemben 2.helyen ért célba, mindössze 7mp-re lemaradva a célszalagot győztesként átszakító Spanyol Oscar Vincent mögött. A női mezőnyben Dudás Eszter az igen előkelő 8. helyet szerezte meg.
Eközben Kuttor Csabi St. Pöltenben mérte össze tudását a világ legjobbjaival. A klub vezetőedzői, valamint szövetségi kapitányi posztot is betöltő Csaba, világklasszisát igazolva remek versenyzéssel a 11. helyre futott be.
Bécsben amatőrjeink diadalmaskodtak: a legjobb helyezést nagy versenyzéssel Bartos Dávid érte el, aki 12.helyen ért célba.

Jövő héten versenyzőink Balatonfüreden az olimpiai távú OB-n vesznek részt, ami nem csak rangos verseny, de kvalifikációs futam is a Budapesten szeptemberben megrendezésre kerülő triatlon világbajnokságra, melyben kerületünk is érintett lesz. Az úszás a festői környezetű Kopaszi gát melletti Lágymányosi öbölben lesz.