Kettős magyar győzelem a Snowboard EK-n Hír

2011/03/10
Bs 900Mute és Switch 50-50 to Fs out... Nem tudjuk mit jelent, de Szigeti Viktor-nak a győzelmet hozták az Európa Kupán:)
Már hettekkel ezelött beszéltük az edzőtársaimmal hogy “mennyire jó” lesz több mint tizenkettő órát utazni Macedóniába. Ebböl a tizenkét órából 16 óra lett.
A bosnyák-macedón határon sikerült háromnegyed órát állnunk, de nagy szerencsével kipakoltatás nélkül megúsztuk. Miután odaértünk Mavrovoba, Kiril a macedón edző és a verseny szervezője várt minket. Köszöntőnek kaptunk egy Welcome Drink-et majd elmondta a pénteki edzőnap programját. Ezt követően gyorsan bepakoltunk és aludtunk egy jót, hogy mindenki kipihenten kelhessen fel.
Pénteken húsz perces liftezéssel el is értük az ugrató helyszínét. Az ugró nem volt nagy, de azért lehetett rajta gyakorolni. Nagyjából 40 perc alatt megcsináltam azokat a trükköket amiket terveztem a másnapi versenyre. Utána már csak a többieket néztem, hogy ki mit fog előre láthatólag csinálni.
A Big Air Europa Kupa napján sietnünk kellett, hogy tudjunk még egy kettő bemelegítőt ugrani. Edzés után egyből kezdtük is a versenyt. A qualiban két kör volt és jobbik számított. Az első körben egy Bs 720 Mute Nosebone -t csináltam, amiből kicsit hosszút szálltam, de beleáltam. A második körömben egy Backflip Indy -t ugrottam esés nélkül. A quali körök után elsőként kerültem a döntőbe . Utánam, Jeremie és Julian következett, szintén az iskolából, így a döntőben utolsóként indulhattam. Végignéztem a többieket és a biztos Bs 720 Mute Tailbonet ugrottam be amivel sikerült az első helyet megtartanom. A második körömben egy Bs 900Mute -t csináltam, amivel  szintén bebiztosítottam magamat.

A végeredmény végül úgy nézett ki , hogy Julian Maschl (AUT) a harmadik helyet, Jeremie Unterberger (AUT) a második helyen és végül én nekem sikerült az első helyet elhoznom . Az eredményeknél tartva, a Magyar különítményből Panka is az első helyet hozta el egy Backflip- el és egy Bs 540 -el.
Mindannyian örültünk az eredménynek, de attól függetlenül még a másnapi Slope Style Europa Kupára is koncentrálnunk kellet.

A Slope Style line   egy ugratóból és két boxból állt. Kezdés színtén fél tízenegy körül volt, vagyis ez volt a terv. Sajnos az idő nem nagyon kedvezett nekünk, így verseny kissé megváltozott. Nem volt kvalifikáció, hanem egyből döntő, ahol mindenkinek volt két köre és a jobbik számított. Első körben egy Bs 720 Mute az ugrón, Bs Noseslide to Tailbonk az első elemen, majd 50-50 a másodikon. A második körben Cab 720, Switch 50-50 to Fs out és Nosepress to Switch Nosepress -t hoztam össze. A mezőny azért ezen a napon erősebb volt sokkal. A Bulgárok, Macedónok és a Bosnyákok erősebbek voltak az elemeken mint mi.

Eredményeket sajnos nem tudtunk előre így csak találgatni tudtunk. Végül úgy alakult hogy sikerült a Slope Style -t is megnyernem. Engem pedig két Bulgár srác követett.
Nagyon örülök hogy ilyen eredményesen zártam ezt a hétvégét. Hétfőn útnak indulok Sarajevoba ahol szintén Big Air és Slope Style Europa Kupa lesz. Majd onnan is jelentkezem.