XTERRA Winter Európa-bajnokság. 2009 Hír

2009/01/22
Az első ízben megrendezett téli XTERRA Európa-bajnokság hazai sikereket hozott a franciáknak: Jérémie Gachet és Myriam Guillot állhattak a dobogó tetejére, az Alpok szívében megrendezett nehéz és látványos versenyen.

2 napon keresztül zajlottak a viadalok, hiszen síhegymászó és terepfutó versenyen is próbára tehették magukat a vállalkozó szelleműek.

Az XTERRA hagyományaihoz méltóan nagyon nehéz és különleges terepen zajlott a verseny, összesen közel 2000 m szintet másztak meg a versenyzők, akik között több olimpikon és világklasszis sportoló is rajthoz állt.

A verseny távjai és sportágai 5 km terepfutás 10 km terepkerékpár 5 km hótalpas futás 8 km síhegymászás

A junior téli triatlon világbajnok hatalmas lendülettel kezdett, üldözői csak a táv feléig tartották vele a lépést, onnan nem volt kérdéses, hogy ő a legjobb. Igaz, ebben a sportban az utolsó méterek is tartogatnak meglepetést, de Gachet-nek szerencséje is volt: a hótalpas futás egyik legnehezebb részén, ahol a többség kicsúszott, elesett, ő gond nélkül haladt tovább. Az ezüstéremért hatalmas csata folyt, a 45 éves svájci Othmar Brugger és a fiatalabbak között. Az XTERRA versenyeken is igen jól szereplő svájci azonban taktikusan, jó erőbeosztással versenyzett, a 3. szám utáni 1 perc hátrányból 4 perc előnnyel ért célba.

A hölgyeknél a LAFUMA Adventure TEAM oszlopos tagjának győzelméhez kétség sem fért - a rajttól kezdve folyamatosan növelte előnyét, igaz a többszörös XTERRA világkupa futamgyőztes svájci olimpikon Sybille Matter a futáson és a kerékpáros szakaszon még komoly veszélyt jelentett, de az igazi "kaland" számokban már nem tudta tartani a lépést.

A hétvége másik nagy versenye az összetett (XTERRA Winter + síhegymászás + terepfutás) helyezésekért zajlott, amit 3 hölgy és 29 férfi teljesített.

A győztesek: Nathalie Lapierre (triatl on: 2:56:35 + síhegymászás: 1:06:48 + 1:52:32) és Jérémie Gachet (triatlon: 1:50:14 + síhegymászás: 47:38 + 1:16:34).