Menü

2011.09.29.     Hozzászólás 0

Mozgásvilág

Tisza-tó maraton 2011

Fantasztikus ősz végi, napos idő fogadta az idei év utolsó hazai országúti maratonjának résztvevőit a Tisza-tónál. A három különböző távon, mintegy 400 kerékpáros gyűlt össze az évad végi megmérettetésre.

A legtöbb nevező a leghosszabb távra érkezett, a CUBE Tisza-tó Maraton során mintegy 134 km-t teljesített kétszáz fős mezőny. A távot leggyorsabban Nagy Gyula (Aegon Cycling Team) abszolválta 3 óra 37 perc alatt, ő mintegy 80 km-t töltött szökésben egyedül az élen. A mezőnyhajrában a nyíregyházi Vinnai Zsolt bizonyult a leggyorsabbnak, megszerezve ezzel a második helyet. A hölgyek között Gyurján Adrienné lett az elsőség.

A PORT.hu Tisza-tó Kör is több, mint száz érdeklődőt vonzott, számukra egy kör, azaz 65 km volt a táv a tó körüli "kerékpársztrádán". Ezt a távot egyébként a Brit Nagykövetség hat dolgozója is letekerte, akik a 2012-es Londoni Olimpiát népszerűsítették részvételükkel és feltűnő, "London 2012-es" mezükkel. Náluk már jóval inkább a túrázásról szólt a nap, a táv során két frissítő állomáson is feltölthették magukat.

A rövidebb távot kedvelőket a CAPRIOLO Tisza-tó Túra várta a maga 30 km-es távjával, itt a teljesítés és a tájban való gyönyörködés volt a legfontosabb, ennek megfelelően sem győztes, sem időmérés nem volt. A kerékpárosok a tó legszebb részén tekertek Tiszadorogmáig, ahonnan komppal juttatták át őket a szervezők a tó másik oldalára.
Az esemény zárásaként a tombolán, 500.000 Ft értékű kerékpáros ajándékokat sorsoltak a szervezők.

Így láttuk mi a vidéket:

A Tisza-tó, és környéke nem csak kerékpáros versenyek lebonyolításához kiváló terep, hanem családi bringatúrákat is nyugodtan tervezhetünk ide. A tó környékén rövid, de akár  80-90 km-es körtúrákat is tehetünk, melyek nagy része a gátakon kialakított betonozott utakon megtehető közel az élővilághoz, de távol a forgalom zajától. A bringázás élményét a Tisza-tó melletti minőségi, pihentető wellness szállások is emelik! Tipp: a Balneum hotelt ajánljuk figyelmetekbe. A bringatúra közben érdemes egy kis adrenalinnal feltöltödni Magyarország első valódi kalandszigetén, a Robin-kalandparkban. A Tisza-tó vadregényes szigetén, festői környezetben várják azokat, akik nem a megszokott pihenésre vágynak. Az ártéren, mintegy 20 hektáron épült Robin KalandSziget kicsiknek és nagyoknak egész napos szórakozási lehetőséget kínál mászótoronnyal, minigolffal, íjászpályával, tanösvénnyel, triálpályával, erdei kötélpályával és további izgalmakkal.

Olvass többet a témáról: kerékpár