Kiváló eredmények Offenburgban Hír

Vasvári Press
2011/05/31
Kiváló szerepléssel Benkó-ezüst az offenburgi világkupán, Parti 36.
Kiemelkedő eredményeket értek el a magyar hegyikerékpárosok az offenburgi világkupán. Benkó Barbara (Focus MIG Team) az U23-as dobogó második fokára állhatott – megtartva összetett-elsőségét –, korosztályában Juhász Zsolt 17. lett, a felnőttek közt Parti András (mindketten EuroOne-Cube Pro MTB Team) 36. helyen végzett. A második olimpiai kvalifikációs időszak első viadalán újabb világranglista-pontokkal gyarapodtunk, közelebb kerülve Londonhoz….   Az U23-as nőknél a francia Pauline Prevot (1:12:33) győzött, Benkó Barbara (1:13:59) együtt érkezett a sprintre a szintén francia Fanny Bourdonnal ; a magyar lány végül két másodperccel jobbnak bizonyult. Barbara két, harmadik hely után ért Németországban a világkupa-dobogó második fokára, magabiztosan őrzi tabella-vezető pozícióját. Férfiaknál a francia Julien Absalon (1:46:21) győzött, az aktuális világbajnok Hermida (1:49:52) 15. lett, Parti András (1:52:26) 36-ként zárt. Az U23-as férfi mezőnyben a győztes osztrák Alexander Gehbauer (1:20:05) mögött Juhász Zsolt (1:21:57) 17. lett.
  A magyar indulók közt Bogár Gábor elitben 120., Csielka Márk (mindketten EuroOne-Cube Pro MTB Team)  U23-ban 91., Fenyvesi Péter (Bringabanda SC) és Meggyesi Gergő (LTV Merida Racing)  juniorban 97. illetve 108. helyen fejezte be a versenyt; Szatmáry András (EuroOne-Cube Pro MTB Team) nem ért célba. Benkó 70, Parti 34, Juhász 9, Bogár 3 világranglista-pontot gyűjtött.
  - Magyar vonatkozásban az eddigi talán legsikeresebb világkupa-hétvégét könyvelhetjük el, élversenyzőink csúcsformában teljesítettek. A mellett, hogy Andrisnak és Zsoltnak is rosszul sikerült a rajtjuk, nagyon szépen feljöttek, Parti például a világbajnok Hermidával tekert egy bolyban; a 36. hely élete legjobb világkupa-eredményét jelenti. Az eredmények újabb rengeteg világranglista-pontot jelentenek, ami nagyon kell az olimpiai kijutáshoz. Andrisnál a top harminc a következő cél, Barbi akár a dobogó tetejére is felállhat. Folytatásként Parti és Juhász a csapatával egy többnapos, schladmingi S1-es, Dósa Eszter és Buruczki Szilárd pedig franciaországi S2-es viadalon áll rajthoz június első napjaiban; cél természetesen további pontok gyűjtése – mondta Valter Tibor , szövetségi kapitány.
  Offenburg világkupa-eredmények: Klikk ide!
  A lejtős szakág versenyzői az osztrákokkal közösen rendezték a nemzeti bajnokságot. A downhillesek Semmeringen felnőtt női, férfi, junior és master kategóriákban hirdettek bajnokot. DH-bajnokok 2011-ben: Liszi Attila (elit férfi, Limit Racing Team), Bereczki Viktória (elit nő, Danger Zone Racing Team), Ettingshausen Máté ( junior férfi, 2GP Limit Team), Filó László (master férfi, Hotel Yacht Club KSE).   DH OB eredmények: