Eső- és fagymentes Szilvásvárad Maraton Hír

Vasvári Press
2011/05/31
...a közelmúlt egyik legjobb, leggyorsabb pályája volt köszönhető az időjárásnak...
Olvasd el személyes beszámolóinkat a rövid- és a középtávról: Klikk ide!
Blazsó pályacsúccsal nyerte a szilvásváradi maratont, nőknél a címvédő Dósa volt a leggyorsabb
Május utolsó vasárnapján tizedik alkalommal rendezték a Specialized Maraton Szilvásvárad hegyikerékpár-versenyt , a Top Maraton sorozat idei első, sorrendben 25. állomását. A Szilvásváradi Lovas-stadionban, a verseny három távján, a közel ezerháromszáz nevezőből mintegy ezerkétszázan rajtoltak el; a férfi hosszútávot Blazsó Márton , a női közepet Dósa Eszter nyerte.

A rajtlistán a magyarok mellett román, szlovák, svéd és olasz kerekesek is szerepeltek. A viadal társrendezvényeként rendezték az UNIQA Outdoorsport Fesztivált .
Amint a versenyzők is nyilatkozták, a közelmúlt egyik legjobb, leggyorsabb pályája volt köszönhető az időjárásnak, ezt mi sem mutatja jobban: a férfi hosszú távú győztes Blazsó Márton idén 04:46:09-cel, pályarekorddal tudott győzni, tavaly a 117 kilométert 05:37:01-es idővel teljesítette, akkor második lett. A maraton bajnoki mezben induló Dósa Eszter a tavalyi 03:59:15-öt javította 03:22:52-re. Blazsónál hab a tortán, hogy a Specialized Maraton Szilvásváradon éppen a névadó márka nyergében volt a legjobb – országúton épp a versennyel egyidőben befejeződő Giro d’ Italia -t nyerte azonos márkával Contador .

A maraton előtti délután sajtótájékoztatóra került sor, melyen a szilvásváradi verseny mellett a Harangvölgyi András szervezte, július 3-ai Intersport Duna , a Nagy Ádám szervezte, augusztus 7-ei Bükk és az Eisenkrammer Károlyhoz fűződő, augusztus 28-ai Mátra Maraton is bemutatásra került.

Felnőtt férfi hosszútáv (117 km): 1. Blazsó Márton (Bike Team Szeged), 04:46:09, 2. Pintér Tamás (Cube Csömör), 05:07:55, 3. Zsivity Zorán (Pedáldöngölők HKE), 05:13:54, abszolútban 3. Kis József (Merida Maraton Team CST), 05:13:33.
Felnőtt női középtáv (70 km): 1. Dósa Eszter (Vitalitás SE Scott-Nutrixxion), ideje 03:22:52, 2. Módos Gabriella (Merida Maraton Team CST), 03:31:11, 3. Michelberger Szilvia (Fillari Team Budaörs), 03:48:31, abszolútban 3. Cseh Veronika (KTM-Erste Leasing), 03:39:49.
További felnőtt győztesek: Logigan Lucian (román) középtáv, Szécsi Tamás (Bringabanda SC), Szalontay Bence (Merida Maraton Team CST, abszolút) és Perlaky Evelin (KSI-Schwinn Csepel SE) rövidtáv.
Fotó: Berecz Tibor, Tirszin János és hegyibringa.hu