Menü

2010.07.12.     Hozzászólás 0

Andy Schleck robbantott, és nyert-Tour de France 2010

A luxemburgi Andy Schleck volt a leggyorsabb a 2010-es Tour de France országúti kerékpáros körverseny idei első magashegyi szakaszán, míg összetettben a sárga trikót az ausztrál Cadel Evans vette át!

Andy Schleck nyerte meg a 97. Francia kerékpáros körverseny nyolcadik, Station des Rousses és Morzine-Avoriaz közötti 189 kilométeres szakaszát.

Az etap utolsó 50 km-én egy harmadik és két első kategóriás hegy várt a mezőnyre.
A hegyi szakaszon a hétszeres győztes amerikai Lance Armstrong komoly hátránnyal-már az első komolyabb emelkedőn lemaradt a mezőnytől, igaz, igen balszerencsés volt, mivel háromszor is kisebb-nagyobb bukásba keveredett- ért célba, ezzel gyakorlatilag kiiratkozott az esélyesek sorából.

Miután Armstrong hátrányba került, a címvédő spanyol Alberto Contador csapata a karaván élére állt, és egészen célig őrült tempót diktált, melynek következtében sokan lemorzsolodtak. Végül 11 kerekes ért fel a végső hegytetőre együtt, közülük az utolsó kilométeren "robbantó", tavaly második helyen zárt Schleck haladt át elsőként a célvonalon.

Az összetettben vezető versenyzőnek járó sárga trikót az ausztrál Cadel Evans vette át a francia Sylvain Chavaneltől.

Július 12 pihenőnap, a 9.szakaszon kőkemény hegyiszakasszal folytatódik a küzdelem.