Újabb futócsúcs a T-Com Vivicittan Hír

2007/04/23
Szeged és Kaposvár után a budapesti T-Com Vivicittá Városvédő Futáson is nevezési rekord született. A Föld Napján tízezer-hatszázan húztak futócipőt és indultak el a három futó- (3.6, 6.5 és 12 km) valamint a gyalogló (3 km) táv valamelyikén, hogy köszöntsék a tavaszt, védjék a várost és a környezetet. A klasszikus 12 km-es Vivicittát a férfiaknál a tavalyi Plus Budapest Maraton győztese, Tóth Tamás (35:29), míg a hölgyeknél a múlt vasárnap a Torinó Maratonin diadalmaskodó Kálovics Anikó (39:09) nyerte.

Elsőként, 10 órakor a Midicittá mezőnye rajtolt el Kuttor Csaba , olimpiai válogatott triatlonista pisztolylövésére a Margitszigeten, ahol soha ennyi futó nem volt még a városvédő futások 22 éves történetében. A 6,5 km-es távon - melyen a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója, Christopher Mattheisen is indult - Horváth Béla , a Hunyadi DSE atlétája és a VEDAC-os Nagy Mónika érkezett elsőként a célba. Ezt követően a  Minicittá főként általános- és középiskolásokból álló mezőnye rajtolt el két hullámban, köztük az olimpiai bajnok ökölvívó Kovács KOKÓ Istvánnal , aki családjával együtt teljesítette a 3,6 kilométeres távot. Miközben a gyaloglók a Sportuszoda elől rajtoltak, a klasszikus 12 kilométeres táv, a Vivicittá indulói ellepték a szigeti bejárót. A 3900 fős mezőnynek csaknem hét és fél perc(!) kellett ahhoz, hogy utolsó futója is áthaladjon a rajtkapun. Eközben az élen haladó Tóth Tamás és Soós Dániel már a harmadik kilométerhez közeledett. Tóth Tamás elképesztő iramát a Budapesti Honvéd atlétája a 4. kilométerig bírta, azt követően a MISI SC kiváló futója fokozatosan növelte előnyét, s 35:29-cel megnyerte a versenyt. „Győzni jöttem, de azt nem gondoltam volna, hogy ilyen jó időt futok. A múlt vasárnapi maratoni győzelmem után ez a 12 kilométeres verseny gyors volt, de jól bírtam, így tartottam az iramot. Nagyon jó volt a hangulat is, az útvonalon végig szurkoltak az emberek. 2 hét múlva szeretnék a Hegyvidék Félmaratonin is indulni.” -  összegzett a győztes. A hölgyeknél a múlt héten élete második maratoni versenyén is diadalmaskodó Kálovics Anikó rajt-cél győzelmet aratott. „Szokásomhoz híven gyorsan indítottam, az első kilométereken a fiúkkal futottam. Aztán persze ők lehagytak, így onnantól egyedül róttam a kilométereket. Örülök a győzelemnek, nagyon szeretem ezt a versenyt, mert hangulatos és az útvonal is nagyon szép. Jövő héten Svájcban állok rajthoz egy 4,5 kilométeres utcai futóversenyen.” - mondta a Cover-Mapei atlétája.   Az iskolák között kiírt mozgósítási versenyt a budapestiek között a Teleki Blanka Közgazdasági Szakközépiskola (240 fő), míg a vidékiek közül a Szentistvántelepi Általános Iskola (Budakalász, 103 fő) nyerte.   A BSI következő eseménye a 7. PanTel Hegyvidék Félmaraton és Váltó a Normafánál , május 6-án. Eredmények 22. T-Com Vivicittá Városvédő Futás Vivicittá (12 km) Férfiak: 1.    Tóth Tamás (MISI SC) 35:29 2.    Soós Dániel (Budapesti Honvéd) 37:01 3.    Kedves Roland (Mezőtúri SE) 37:30 4.    Kuttor Csaba (Uniqa VitalClub) 38:03 5.    Szekeres Attila (Hunyady DSE) 38:30 6.    Dengel Gábor (Budaörsi DSE) 39:00 Nők: 1.    Kálovics Anikó (Cover-Mapei) 39:09 2.    Staicu Simona (MISI SC) 39:45 3.    Erdélyi Zsófia (GEAC) 42:14 4.    Kis Zsanett (UTE) 43:35 5.    Kovács Zsófia (GYÖTRI) 44:20 6.    Walkó Andrea (TVK MALI) 45:12   Midicittá (6,5 km) Férfiak 1.    Horváth Béla (Hunyady DSE) 19:32 2.    Pelsőczy Attila (TFSE) 19:55 3.    Emmer Attila (Vasas SC) 20:23 4.    Ilozsvai Dávid (MAC) 20:43 5.    Erős Gábor (Team Miskolc) 21:12 6.    Horváth Zsigmond (BEAC) 21:58 Nők: 1.    Nagy Mónika (VEDAC) 22:38 2.    Kácser Krisztina (Dunaújvárosi Atlétikai Klub) 23:17 3.    Kácser Zita (Dunaújvárosi Atlétikai Klub) 23:37 4.    Koller Júlia (Vasas SC) 23:59 5.    Mizsér Fruzsina (Vasas SC) 24:23 6.    Khell Róza (Vasas SC) 24:52