Rekordmeleg London Maraton Hír

2007/04/26
Míg a North Pole Marathon -on a mínusz 30 C-fok os hideggel küszködtek a résztvevők, addig a London Maraton indulói 99 éves rekordmeleg ben teljesítették a 42,195 km -es távot. Többen rosszul lettek a verseny végén.

Mi itthon meleg nyárhoz szoktunk hozzá, ezért komolytalannak tűnhet, hogy a 24 fokos hőmérséklet jelentett kihívást . A szigetországban mindössze 20 C fok a nyári átlaghőmérséklet , tehát az áprilisi időjáráshoz mérten meglehetősen meleg volt.

Biztosan az volt, mert a 36 500 induló közül ötezren voltak kénytelenek igénybe venni az elsősegély-sátor szolgáltatásait. Szomorú tény, hogy egyikük szervezete teljesen összeomlott, illetve egy futót még mindig kórházban ápolnak.

A férfiaknál a 2005-ös győztes, Martin Lel nyert, nőknél a kínai Szu Csun-Csiu ért elsőként a célba.