Kálovics Anikó ismét rajthoz áll a Coca-Cola Női Futógálán Hír

futanet.hu
2007/10/10
Klasszis hosszútávfutónőnk, Kálovics Anikó is ott lesz a 12. Coca-Cola Női Futógála 10 kilométeres mezőnyében. Az olasz Cover Mapei atlétája a tavalyi versenyen 32:48 másodperc alatt teljesítette a távot, és rajt-cél győzelemmel szerezte meg az első helyezést.

A futónő felgyógyult mandulagyulladásából, és Achilles sérülése is rendbe jött. A szeptembert St. Moritz -ban edzőtáborozással töltötte, hogy fel tudjon készülni őszi maratonjára, az október 21-ei Carpi maraton ra. Kálovics felkészülése utolsó állomásának a budapesti női megmérettetést tekinti. A 10 kilométeres versenyszám mezőnye október 14-én délben rajtol a Margitszigeten.

Anikó legutóbb a newcastle-i BUPA Great North Run félmaraton on indult, ahol 1:10:17-es idővel harmadikként ért célba az amerikai Kara Gaucher (1:06:57) és a maratoni világcsúcsot tartó brit Paula Radcliffe (1:07:53) mögött.