Félmaraton Dunavarsányban! Hír

2007/05/03
Immáron harmadik alkalommal kerül megrendezésre idén a Dunavarsány-Délegyháza Futónap és Félmaraton futóverseny. A verseny 3 számból áll: 500 m-es családi futás, 4 km-es futás, és a sláger a félmaraton táv. A versenyen a szokásos kategóriák első három helyezettjét díjazzák, minden félmaratoni futó érmet, befutócsomagot kap, amely a helyi vállalkozók „adakozásából” jön össze.

A félmaraton egyéniben és párban (9 és 12 km) is futható. Kellő számú iskola esetén „iskolabajnokot” is avatunk, amelyet az iskolai csapatokban résztvevők számától és az elért eredményből átlagolunk. Természetesen a legjobb diákok is jutalmazásban részesülnek. Tavaly  fantasztikus befutónk is volt: 14 éves leány, fiú versenyző futotta le élete első félmaratonját. A pálya sík területen van kb 800 m földút, a többi aszfalt, szép környezetben, a tavakat megkerülve. A pálya hosszában teljesen biztosított lesz, a tavalyi eltévedésből okulva, és megrendeltük a jó időt is, eddig bejött… Frissítő 5 helyen lesz, a szokásos banán, szőlőcukor, víz, és energia ital. Szeretettel várunk minden versenyzőt, látogatót! Verseny időpontja: 2007. május 20. 14 órától , a félmaraton 15 órakor indul. Jelentkezés: 20/496-0123 Herendi Péter peter@hermitours.hu, www.hermitours.hu
Beszámoló a 2006-os versenyről: Mondhatnánk, az első versenyen sok minden előfordulhat, de ott rendben volt minden, csak a hőség volt az ellenfél. Az idei Második Dunavarsány-Délegyháza Futónap és Félmaraton verseny ebből a szempontból jobb volt: borongós idő, egy pici esőszitálás az elején. Indultak a számok: 500 m családi, 3,3 km egyéni, és aztán a fő attrakció, a félmaraton. A városi körök és a váltás 8,6 km-nél rendben lement, ezt követően a városból az útvonal a tavakat megkerülve indult. A felvezető az élbolyt elvitte, de a következő sporttársak egy kereszteződésben rossz irányban futottak és ezáltal 12–en a 76 főből a mezőnnyel szemben futottak, mivel a pálya körbe megy a tavak körül… (A kolléga még nem ért oda a másik biztosító helyről). Egy biztos: a jövő évi versenyen minden saroknál lesz irányító! Az eredmény egészen kíváló lett: 1:19 Joó Sándor érte el, aki Budapestről érkezett. Igazán kiváló eredménye lett a versenynek: a 14 éves Kaltenecker Józsi és Szántó Orsolya élete első félmaratonját futott le. A támogatók sok szép ajándékkal segítették a versenyt. Az „eltévedt” versenyzőktől ez úton is elnézést kérünk, és a jövő évi versenyre  igen kedvező árat ajánlunk. Beszámoló a 2005-ös versenyről: Május 29-én került megrendezésre az Első Dunavarsány-Délegyháza Félmaraton futóverseny és futónap, kedvcsináló duatlonverseny. A versenyre kiírt távok: félmaraton, 4 km, 500 m családi futás,   A versenyközpont az Árpád Fejedelem Általános Iskola Tornacsarnoka volt. A félmaraton verseny útvonala  az összekapcsolódást is szimbolizálta: Kisvarsány – Nagyvarsány – Kisvarsány - Délegyháza Üdülőterület – Délegyháza –Kisvarsány. A 4 km-es táv: Kisvarsány központ – benzinkút – Kisvarsány központ, az 500 m-es táv a Kossuth Lajos utcában volt. A nap rövid története: a nevezés már fél kilenckor elindult, felállítottuk a célkaput, kiépült a bicikli depo. Fél tizenegykor Venczel Éva polgármester asszony nyitotta meg a versenyt. Következett az első versenyszám az 500 m-es családi futás. 23-an álltak rajthoz, kicsik és nagyok, voltak, akik kéz a kézben nyomták le a gigászi 500 m-t. Ezután következett a fő versenyszám a félmaraton. 67 versenyző  egyéniben, 26 versenyző párban indult. Az első 9 km-t lendületesen tették meg a versenyzők, és a frissítő állomásokon nagy segítség volt a víz! A mezőnyben kialakultak a futócsoportok, és egymást is segítve minden versenyző célba érkezett! A 4 km-es versenyt a félmaraton közben indítottuk, mikor a félmaratonos versenyzők már visszaértek a városközpontba. A 33 versenyző teljes erőbedobással teljesítette a távot. Érdekesség a versenyről: 8 óra körül cseng a mobilom. Itt Frank Tibor, lehet még nevezni helyszínen is? Természetesen, válaszoltam. Jó, akkor indulok hozzátok. Milyen útvonalat ajánlasz, Soroksárról jövök, de futva! Elmondtam röviden az útvonalat és a verseny indulása előtt 15 perccel megérkezett Dunavarsányba kedves versenyzőtársunk, némi bemelegítés után (kb 16 km!). Lefutotta a félmaratont, korosztályában a versenyt megnyerte, majd kis pihenő után visszafutott Budapestre.  Aki nem ismeri Tibort: négyszer futotta le a Szahara futóversenyt, részt vett a Himalája futásban, számtalan maraton és szupermaraton versenyen indult. Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy ezen a napon városunkat választotta! Eredmények: 500 m-es családi futás: 1.Tőzsér János-Tamás 2.Cakó Bálint - Balázs - László 3. Ambrus Zoltán – Zoltán (ifj) 4 km-es futás, indulók száma: 33. 1. Klein Zsolt 2. Tóth Mátyás és Norbert 3. Jakus Tibor 4. Fuks Renáta 5. Cakó László 6. Bíró Zoltán Felnőtt férfi 1. Klein Zsolt 2. Cakó László 3. Tőzser János Női: 1. Pungorné Baji Andrea 2. Praksáné Szabó Ibolya 3. Beke Ildikó Herendi Péter Hermi Tours Utazási Iroda (Spuri partner)